Giriş Yap

AĞ PAZARLAMA DA YAŞANAN ZORLUKLAR

Bu sektör de yaşanan en büyük zorluk yaptığımız işe karşı duran bir tanrının durmasıdır. Aslında sadece ağ pazarlama değil cesaret gösterilerek yapılan, iyi olacağını düşündüğümüz, hayatımızın fırsatı olabilecek tüm işlerin karşısında bir tanrı var. Biz bu tanrıyı ne yazık ki aşamıyor ve baş kaldıramıyoruz, onu yenemiyor ve boyun eğmek zorunda kalıyoruz. bu tanrının bit çok ismi vardır. Ama en yaygın olanı ELALEM NE DER tanrısıdır. Ne yazık ki bu tanrı tüm hayatımız boyunca eğer baş kaldıramazsak hep karşımız da duracak ve bizi korkarak yaşamaya ve ölmeye mahkum edecektir. 

Kendi başımıza ufak kararlar vermeye başladıktan kısa süre sonra sürekli karşımıza çıkmaya başlıyor. yapacağınız en ufak bir harekette direkt olarak karşımıza çıkan şu cümleler "aman oğlum komşuları bize güldürme" ya da "aman kızım dikkatli ol akrabalar ne der rezil etme bizi" ya da bir iş kuracağınızı düşünün içinizde ki girişimci ruhu bastıramayıp iş kuracağınızı düşünün "aman oğlum/kızım gir sigortalı bir işe çalış yapamazsın batırırsın elalem bize gülecek dalga geçecek" 
Evet maalesef bunlar hayatımızın gerçeği, yenmemiz gereken bir tanrı var.

Kişiler genelde milli piyango bileti gibi düşünerek şirketlerde işe başlar "iki tana adam bulayım sonra zenginim" düşüncesi ile hareket ederler. Bu düşünce yapısı ile hareket ediyorsanız gerçekten milli piyango biletinin size çıkma ihtimali, bu sektörde ciddi kazançlar elde etme ihtimalinizden yüksektir. Bu iş adam bulma işi değildir. Evet kısa sürede ciddi kazançlar elde edeceğiniz bir iştir fakat bir bedeli vardır. Maaş karşılığı çalışan biri üzerinden yola çıkacak olursan aylık ortalama geliri 6.000 TL olsun, bu kişi emekli olmak için ortalama 40 yıl hizmet etmek zorundadır. 40 yılda toplam kazancı 2.880.000 TL yapar. Bu sektör sayesinde bu kazancı 7 belki de 5 yıl içerisinde kazanabilirsiniz fakat maaş ile çalışan kişinin 40 yılda verdiği emeği 5-7 yıl içerisinde verecekseniz başlayın, aksi taktirde emeksiz olacağını düşünüyorsanız kendinizi yormayın başlayıp bıraktıktan sonra sektöre suç atmayın emek veren ya da verecek kişilerin önünü kapatmayın.